Prillid ja lisavalikud – mida ja kuidas valida?

Kui soovid osta prillid internetist või optikapoest, tuleb teha ka terve rida lisavalikuid – õhendus, sinise valguse kaitse jne. Millised nendest lisavalikutest on vajalikud ja kuidas valida?

Image alt: Kui prillid on peegeldusvastase kattega, näevad teised selgelt sinu silmi, mitte prilliklaase.

Õhendus – võimalikult kergete, mugavate ja ilusate prillide heaks

Õhendus võimaldab ka tugevamate prillide puhul paigaldada valitud prilliraami võimalikult õhukesed ja kerged prilliläätsed. Sobiv õhendusaste sõltub sinu prilliretseptist. Mida tugevamad prillid, seda suurem õhendus tuleb üldjuhul valida, et prilliklaasid sobiksid raami ega oleks liiga “paksud”. 

Lisaks prillide välimusele on õhendusel ka väga praktiline funktsioon – õhendatud klaasidega prillid on kergemad ja palju mugavamad. Samuti on õhendatud klaasid elastsemad ja vastupidavamad.

Dr. Lensori e-poest saab tellida prillid tugevuste vahemikus -6.00 kuni +6.00 ning valikus on kolm õhendusastet sõltuvalt tugevusest.

Peegeldusvastane kate – et teised näeksid sinu silmi

Kui prillid on peegeldusvastase kattega, ei peegelda klaasid vastu ning teised näevad sulle otsa vaadates selgelt sinu silmi, mitte prilliklaase. 

Peegeldusvastane kate muudab ka prillide kandmise kogemuse mugavamaks. Nimelt aitab see vähendada peegeldumisest tingitud varje ja tunnet, nagu näeksid oma prilliklaase. Samuti aitab see näha kvaliteetsemalt värve, vähendades peegeldust, mis võib värvid silmale tuhmimaks muuta.

Tellides prillid Dr. Lensori e-poest, on peegeldusvastane kate hinna sees.

Sinise valguse kaitse – ekraanivalguse blokeerimiseks

Kunstlik valgus ja digiekraanidest kiirgav suur hulk sinist valgust võivad soodustada silmade pingutamist ja kurnatust. Sinise valguse kaitse aitab blokeerida ekraanidest kiirgavat sinist valgust.

Neile, kes nägemiskorrektsiooni ei vaja, on saadaval null-klaasiga sinise valguse prillid. Dr. Lensori e-poes saad lisada sinise valguse kaitse ka kaugele või lähedale vaatamiseks mõeldud prillidele, mida kannad digiekraanide taga töötades või aega veetes.

Fotokroomsed klaasid – kaks-ühes prillid ja päikeseprillid

Fotokroomsed prilliklaasid on siseruumis läbipaistvad ja õues lähevad tumedamaks sõltuvalt päikesevalguse intensiivsusest. UV-kaitsega fotokroomsed prillid on mugav valik suveks, et ei peaks kombineerima mitut paari prille.

Fotokroomsed prillid aitavad vähendada silmade kissitamist ja lubavad prillikandjal end erinevates valgusoludes mugavamalt tunda.

Dr. Lensori e-poest saad tellida fotokroomsed prillid oma valitud raamiga.